30 Nisan 2012 Pazartesi

Sam Spruell ile 'Snow White and the Huntsman' Hakkında Röportaj!İngiliz aktör Sam Spruell, 1 Haziran'da vizyona girecek olan Snow White And The Huntsman'da Finn karakterini canlandırıyor.

Kristen Stewart, Kötü Kraliçe tarafından öldürülmek istenmesinin yanısıra daha güzel bir ülke için tek başına savaşır. Kraliçe, saltanatı tehdit eden Pamuk Prenses'i öldürmek ister ve onu öldürmesi için gönderdiği Avcı'nın Pamuk Prenses'e yardımcı olup, ona savaş eğitimi verebileceği Kraliçe'nin aklına bile gelmez.Sam Claflin, Pamuk Prenses'in güzelliği ve gücünden büyülenen bir Prens olarak SWATH'a katıldı.

Ve CultBox film hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Sam'i yakaladı !

Cultbox : Bize Snow White And The Huntsman ve Finn karakteri hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Sam : Finn, Charlize Theron tarafından canlandırılan Kraliçe'nin kardeşini oynuyor.Bu ikisi son 150 yıldır ülkede iktidar olmuş kötü bir çifttir.Finn küçük kız kardeşini koruma konusunda ve birçok açıdan berbat bir adam.

Cultbox : Bu role sizi çeken nedir ?

Sam : Evet bu filmin multi-milyonluk bir film olduğu bir gerçek! Ben bu kadar çok para harcanacağını hiç düşünmemiştim.Çok daha küçük bütçeler ile bol bol filmler çekiliyor ve bu kadar büyük bütçeli bir filmde oynamak çok şaşırtıcı oldu.Ve ayrıca bu film bir fantazi filmi, bu da sizin karakteriniz ile çok yaratıcı olmanızı sağlar.Biz filmde Ortaçağ zamanını temel olarak aldık fakat film bunun ötesinde geçiyor; film fantazi olarak renkli.Film için bana beyaz platin bob takıldı ve o şey, saçlarım ve sivil hayatım için tam bir kabus oldu ! Bu yüzden sevgilim beni nerdeyse terkedecekti ! Ama karakterim için gerçekten iyi çalıştım. Olaya başka bir gözle baktığım zaman bizi İskandinav görünümü üzerine dayandırdıklarını farkettim.

Cultbox : Filmde yer alan sahnelerde yeşil ekran teknolojisi mi kullandıldı yoksa gerçek mekanlar mı kullanıldı ?

Sam : Yönetmen Rupert sanders harika biri ! O mümkün olduğunca az yeşil ekran kullanmak istedi.Bu kararı ben ve diğer oyuncular için harika oldu...Sette çalışırken uygun bir gerçekliğin olmasına bayılırım...

Cultbox : Sizin çekimlerinizdeki önemli noktalar nelerdi ?

Sam : Ben sürüşü iyi öğrendim ve Charlize Theron ile hareket etmekten gerçekten keyif aldım.Herkesin böyle büyük bir hikaye üzerinde çalışıyor olması benim için sadece iyi bir deneyim oldu; çalışmak harikaydı.

CultBox : Chris Hemsoworth ile kavga sahnelerini nasıl buldunuz ?

Sam : Onlar ilginçti ! Chris'in bu kadar fazla kavga etmesini izlemek şaşırtıcıydı.Fiziksel bir atlet sadece kavga ediyor ve film bir şekilde güzel gözüküyor.O (Chris) tam bir profesyonel ve bu yüzden herşey çok kolay oldu.Bizim çok farklı mücadele tarzımız vardı ve onu daha da ilginç kılan çok farklı bir karakter olmamızdır.

CultBox : Hergünün sonunda morlukların var mıydı ?

Sam : Morluklar her zaman var ! Birgün Chris'in bana tekme atması ve benimde halat üzerine geri çekilmem gerekiyordu.Orada herhangi bir doldurma veya herhangi birşey yoktu.Ben sadece düşmemi ve bu nedenle soluksuz kaldığımı hatırlıyorum ! Açıkçası dublörler harikalar.Genellikle oyuncular dublörleri yaralar ve ben birçok erkek dublöre zarar verdim ! Ben iki tane siyah göz kullandım, birtanesini birinin yüzünde kestim ve bu yüzden pek sevilen biri olmadım !

CultBox : Gelecekte daha fazla aksiyon rollerini oynamak ister misiniz ?

Sam : Eğer dürüst olursam, aksiyon karakterimi çok sevdim ama sanırım benim en iyi yaptığım şey ayakta durmak ve konuşmak ! Ben fiziksel olarak iyi olan kişilerle fiziksel şeylerin yapılması gerektiğini düşünüyorum.Ama eğer bir teklif gelirse kabul ederim.

CultBox : Pamuk Prenses'in devam filmi olasılığı hakkında birşeyler duydunuz mu ?

Sam : Eminimki akıllarından geçmiştir ama ben muhtemelen düşüncemi açıklayamam !

CultBox : Filmin inanılmaz bir oyuncu kadrosu var - Toby Jones, Ian McShane, Ray Winstone, Bob Hoskins - hepsiyle çalışmak nasıldı ?

Sam : Çok şanslıyım ; herkesle çalışmaya başladım.Açıkçası benim Charlize Theron ile birçok sahnem var ama aynı zamanda Kristen Stewart'ın karakteri ile de garip çarpık bir atraksiyon var.Ve Chris ve ben birbirimizi darbelemeye devam ettik.Ben ve Finn karakteri birkaç noktada karışabiliriz.Kötü bir adamı oynamak harika birşey.

CultBox : Tarsem Singh'in en son çıkardığı Pamuk Prenses filmi Ayna Ayna'yı gördünüz mü ?

Sam : Ben, hayır...Ama bizim için yolu açtığını umuyorum.O çok farklı görünüyor.Daha farklı olamazdı.Ki ben bunun iyi birşey olduğunu düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder